Categories:

Podívejme se dnes na učebnicovou ukázku manipulace a protimanipulačních technik. Lektorem a průvodcem bude Jaroslav Dušek, známý herec disponující špičkovým uměním komunikace.

Jaroslavu Duškovi smazal Youtube video s Milanem Calábkem, které seznamovalo diváky s přírodními alternativami léčby viróz. Stalo se tak na základě snad poněkud podivného varování CTHH (Centrum proti Terorismu a Hybridním hrozbám). Úřad upozorňoval na to, že v rámci představení „Malá vizita“ zazněly neověřené informace o alternativní léčbě koronaviru. Zjistit, co konkrétně je na obsahu videa závadného, se zatím autorům nepodařilo…

Jak to tedy bylo v březnu s těmi ověřenými a neověřenými informacemi? Jaká je nebezpečnost takového svobodbného šíření informací o přírodních léčivech, na kterých málokdo vydělá? Jaké další informace lze považovat za nebezpečné, na základě čeho a kdo má pravomoc o tom rozhodovat? Vyslechněte si dialog Emmy Smetana v roli žalobce a Jaroslava Duška jako obžalovaného.

https://video.aktualne.cz/dvtv/dusek-na-vnitru-dva-mesice-zatloukali-byli-neklidni-ze-by-se/r~b72c2d4aa51311ea95caac1f6b220ee8/

Tak co říkáte? Na čí stranu se přikloníte? Jaké manipulační techniky jste zaznamenali a kdo z uvedených řecníků se s vámi snažil manipulovat? Kde je hranice mezi manipulací a prostou argumentací? Nejste si jistí? Vyjádřete svůj názor v diskusi nebo nám napište, či zavolejte. Těšíme se na diskusi, protože jak říkal už Vilém Flusser, jedině v dialogu se tvoří nové informace.

— MR

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.